ADANA DA ÇOCUK PSİKOLOGU VE PEDAGOG HİZMETİ

Çocukların içinde bulundukları dönemler itibariyle soyut yaşantılardan olan korku, kaygı, nefret, kıskançlık, öfke vb gibi duyguları ifade edemezler. İnsan yapısı gereğince ifade edilmeyen her duygu bilinçaltına yerleşerek kişinin iç dünyasında olumsuzluklar yaşanmasını hızlandırır. Nedensiz ağlamalar, gece bağırmaları, öfke sorunları, yeme bozuklukları, istemsiz bir şekilde yerleşen tikler …. Gibi yetişkinler tarafından anlam verileyen davranışları oluştururlar. Tüm bunların sonucunda ise anne baba yaşananlar karşısında kendini çaresiz hissederek doktor doktor gezerek çare aramaya başlarlar.

Adana da Pedagog Hizmeti alanında vermekte olduğumuz yardımda anne ve babaların yaşamış oldukları çaresizliklere çare bularak onları eğiterek yaşananlar karşısında farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz.  Çocukların yapmış oldukları davranışların nedenleri konusunda uyguladığımız yöntemlerle kalıcı çözümler oluşturma gayreti içerisine girmekteyiz.  Verdiğimiz Adana da Pedagog hizmeti kapsamında hem çocukların davranışlarını analiz ederek ne demek istedikleri konusunda anne ve babaları yönlendirmekteyiz, hem de çocukların iç dünyalarındaki kişilik parçalarında eksikliklerini belirleyerek tamamlamaları için çözümler oluşturmaktayız.

Adana da Pedagog Hizmeti gerçekleştirilirken çocuğun duygularına ve bilinçaltına ulaşmayı sağlayan bilimsel yöntemlerden faydalanmaktayız. Kullandığımız yöntemler aşağıda belirtilmiştir.

  • Oyun Terapisi
  • Hikâye Analizi
  • Resim Yorumlama
  • Projektif testler
  • Vaka İncelemesi
  • Anne ve Babaların eğitimleri için Filial Terapi Hizmeti

 

Not: Verilen bu hizmet öncesi çocukların kişilik dünyalarına inebilmek için randevu öncesi evde yapılıp getirilmesi istenilen görevler vardır. Ödevin sağlıklı olarak yapılıp, analizlerin gerçekçi olması için Lütfen en az 2 gün öncesinden randevu alınız.


Kurumumuz da  Verdiğimiz Hizmetler: Psikolog, Aile Danışmanı, Evlilik Terapisi, Ergen Terapisi, Çocuk Psikologu, Pedagog, Bireysel Terapi, Psikolojik Kökenli Bozukluklar için Cinsel Terapi, Online Terapi Hizmetleri, Psikolojik Gelişimsel testler, Öğrenci koçluğu ve Eğitim danışmanlığı, Seminer ve Konferans Çalışmaları 

 Detaylı Bilgi İçin: 05053880710

 

Share This: