YAŞANILAN SORUNLARA GERÇEKÇİ ÇÖZÜMLER OLUŞTURABİLMEK İÇİN BİZ YANI BAŞINIZ DAYIZ.

Adana da psikolog hizmeti  alanından mezun olmuş uzman kişilerce yapılan ciddi bir iştir. Psikolog, Psikolojik Danışman, Aile Danışmanı ile danışan arasında karşılıklı olarak güven hususuna bağlı olarak gerçekleşen bir hizmettir. Şeffaflık ve dürüstlük bu hizmetin başarıya ulaşmasında temel etken olmakla birlikte en önemli etken yaşanılan sorunların yaşam yolculuğunda danışan tarafından bir sorun olarak kabullenilmesidir. Yaşanılan sorunlar kabullenilip, alanında uzman psikologa başvurulup yardım alındığında kişi yaşam yolunda daha sağlıklı karalar alıp daha emin adımlarla yol almaya başlar. Kabullenilip çözüm arama girişiminde bulunulmadığında her sorun bir çığ misali büyüyerek çevresine de zarar vermeye başlar. O zaman da insan olarak çevremizden uzaklaştığımız gibi kendimizden de uzaklaşmaya başlarız. İyi bir anne, iyi bir baba kısacası iyi bir birey olma yoluna yaralı olarak devam etmek zorunda kalırız.

Adana ilinde psikolog hizmeti verirken felsefemizde Psikolojik açıdan tanı konulması gereken hasta insan yoktur. Yaşadıklarıyla mücadele edemeyen insan vardır. Karşılaştığı sorunlara bir takım yaşam becerilerinin eksik olmasından dolayı boyun eğer insan vardır. Mevlana’nın da dediği gibi “insan suya düştüğü için boğulmaz. Yüzme bilmediği için boğulur.”

Adana da psikolog yardımı almak isteyip de “Şimdiye kadar onlarca kişiye başvurdum bir şey değişmedi” diyorsanız doğru kişilerle karşılaşmamışsınız demektir. Tıp dilinde kullanılan “Her ilaç her bünyeye etki etmez” gerçeği psikoloji dilinde de “Her danışanın ruh halinden her psikolog anlayamayabilir” olarak yorumlanır.

Murat İDİN 17 yıllık bir psikoloji birikimi ile binlerce insan yardımcı olmanın tecrübesiyle size bir telefon kadar yakın.

Yaşadığınız sorunlara gerçekçi tespitler yapıp, yaşamda uygulanabilmesi mümkün olan öneri arayışındaysanız siz bekliyoruz.

İnsanoğlu yaşam yolculuğunda çok çeşitli problemlerle karşılaşır. Yaşanan her sorun ruh ve kişilik dünyasında aynı etkiyi bırakmaz.  Bazı sorunlar hayatının alt üst olmasına yol açarak ruhsal yorgunluğa, 6çaresizliğe ve güçsüzlüğe neden olur. Kendini yalnız hissettiği durumlarda uzanacak bir yardım eli arar. Birilerinin onu anlamasını, yaşamış olduğu sorunların nedenleri karşısında farkındalık oluşturmasını ister. Bu noktada seçimini iki yönde yapar. Arkadaş ile paylaşmak yada bir psikologdan yardım almak.

            Arkadaş ile paylaşmak paylaşmanın ötesine geçememek anlamına gelir. Mesajlar “seni anlıyorum” un ötesine geçemez. Yaşanılan sorunun neden kaynaklandığını ve kişilikte ne gibi bir eksiklik olduğunu, yaşam yolculuğunda nasıl güçlenilebileceğine dair sorular cevapsız kalmaya devam eder.

          77  Psikologla paylaşıp yardım almak çözüme ulaşmadaki ilk adımı ifade eder. Yapılacak analizler, birlikte atılacak adımlar paylaşmanın ötesine geçip sorunun çözümüne yaklaştırır. Mevlana’nın da dediği gibi “İnsan suya düştüğünden dolayı boğulmaz, yüzme bilmediğinden dolayı boğulur.” Yaşam dünyasında alınabilecek psikolojik yardım yüzme öğrenmedeki ilk basamaktır.

            Her ne kadar psikolojik yardım almak bir zayıflık olarak algılansa da yanlış bir değerlendirmeyi içermektedir. İnsan bilmediği, çaresiz kaldığı konular karşısında nasıl ki elektrikçiden, marangozdan, terziden… yardım alabiliyorsa psikologdan da rahatlıkla yardım alabilmelidir. Önemli olan bunu bir yardım olarak normal bir standarda koyabilmektir.

          7  Sorunlar karşısında alınan antidepresan türevi ilaçlar kişiliği güçlendirmeyip sadece bozulan beyin kimyasının normale dönmesini amaçlamaktadır. Bozulan kimyanın normale dönmesi insan hayatında yetersiz kalmakta ve çözüme ulaşamamış sorunlar karşıda boylu boyunca durmaktadır.  O zaman yeni bir bakış açısına ihtiyaç vardır. Yaşamdaki eksiklikleri fark etmeye, fark ettirilmeye ihtiyaç vardır. Amaçlanan farkındalık oluşturulursa gerçek değişim o zaman başlamış olur. Yaşam yolculuğunda güçlenip basamaklardan çıkma zamanı o zaman gelmiş demektir.

DETAYLI BİLGİ, ÖN GÖRÜŞME VE RANDEVULAR İÇİN İLETİŞİM:

0 505 388 0710


Ofisimizde Verdiğimiz Hizmetler: Adana da Psikolog, Adana da Aile Danışmanı, Adana da Evlilik Terapisi, Adana da Ergen Terapisi, Adana da Çocuk Psikologu, Adana da Pedagog Hizmeti, Bireysel Terapi, Psikolojik Kökenli Bozukluklar için Cinsel Terapi, Tüm Dünyaya Yönelik Online Terapi Hizmetleri, Psikolojik Gelişimsel Testler, Öğrenci koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Belediye ve Sivil Toplum Kuruluşları İçin  Seminer ve Konferans Çalışmaları

 ETİKETLER: Adana Psikolog, Adana Çocuk Psikolog, Adana Psikoterapi, Adana Terapi, Adana Çocuk Davranış  Sorunları, Adana Aile Terapisti, Adana Evlilik Terapisti, Adana Cinsel Terapist, Çocuk Psikologu,Adana Psikolojik Danışman,Adana En İyi terapist ,Çocuk Pedagog, Özel Psikolog, Adana Çocuk Terapist,Çocuğum Ders Çalışmıyor, Adana Öğrenci Koçu, Adana Panik Atak Tedavisi, Adana Depresyon Tedavisi, Adana Evlilik Danışmanı, Adana Psikolog Ücretleri, Adana Psikolog İletişim, Adana Psikologları, Adana Evlilik Danışmanı Tavsiye, Adana İlişki Uzmanı, Adana Öfke Terapisi, Adana Aile Psikologu, Adana İlaçsız Psikolojik Tedavi, Adana psikoloji, Adana Kişilik Bozuklukları, Adana Çocuk Terapisi,Adana Evde Psikolojik tedavi, Adana Uygun Fiyatlı Ucuz Psikolog, Adana da Öğrenci Koçu, Adana da Seminer veren Kişisel Gelişim Uzmanı, Adana da Çocuk Gelişim Danışmanı, Adana özel terapist , Adana Stres Terapisi, Adana Stres Doktoru, Adana Dikkat Eksikliği, Adana Dikkat Eksikliği İlaçsız Tedavisi, Adana da boşanma Danışmanı, Adana Çocuklarda Davranış Bozukluğu tedavisi, Adana da Cinsel Sorun Terapisi, Adana da, Adana takıntı Tedavisi, Adana Eğitim Danışmanı, Adana Kadınlarda Psikolojik Destek  Adana Serleşme Sorunu, Adana Erken Boşalma sorunu, Adana Zeka testi Uygulamaları, Adana Oyun Terapisi, Adana Çocuk resim Yorumlama, Adana Zeka testi, Adana Çocuk Zeka Testi Yapan