KİTAP TEMİN YERLERİ

Bir çok İnternet sitesinden kitapları temin edebilmeniz mümkündür. Arama motoruna kitabın ismini yazmanız durumunda hangi sitelerde varsa siz yönlendirecektir.

Adana içerisinde ise sadece Atatürk Caddesi Adana Büyük şehir Belediyesi karşısı, Özel Adana Hastanesi üzeri, Kemal Özülkü iş merkezi 14. katında bulunan KARİYER POLİKLİNİĞİNDEN temin edebilirsiniz.

HAYALDEN GERÇEĞE BAŞARI

İnsanoğlu doğadaki diğer canlılardan farklı olarak öğrenme becerileri ile donatılmıştır. Bu öğrenme becerilerinin farkına varan ve bu gücü yöntemli bir şekilde kullanabilen öğrenciler yaşam yolculuğunda başarı hikâyelerini yazmaya başlarlar. Bu beceriyi fark edemeyerek kullanamayan öğrenciler ise hayatlarında çeldiricilerle dolu bir çalışma döngüsü oluşturarak başarı basamaklarından çıkmaya çalışırlar. Elinize aldığınız bu kitap öğrencilik hayatında bir yandan derslerde ve sınavlarda başarılı olmanın yollarını öğretirken, diğer yandan  başarı yolculuğunuzda farkına varamadığınız  engelleri keşfettirip, denetim altına alabilmenin  yolculuğuna davet ediyor….

SAYFA SAYISI: 156

 

 

BAŞARIYA HAZIRLAYAN AİLE

 

Çocukların başarı yolculuklarında tam anlamıyla hesaba katılmayan bir gerçek vardır ki oda ailenin muazzam etkisi. aile toplum içerisinde küçücük bir kurum olmasına karşın geleceğin dünyasının inşa edebilecek insanı yetiştirmede devasa bir güce sahiptir. Yaşam yolculuğunda bu durumun farkına varan anne babaların aile içerisindeki sitemlerinin gözden geçirmeleri,eksik yanlarını bulup güçlendirmeleri çocukların önündeki başarı kapılarının açılmasını sağlar…..

SAYFA SAYISI:150

 

DİRİLİŞ TERAPİSİ

Günümüz toplumunda yaşanılan psikolojik kökenli rahatsızlıklarda hızlı bir artış gözlenmektedir. Yaşanan bu artışlar esasında insan olarak doğumdan ölüme kadar gerçekleşen yaşantımızda bir şeylerin eksik olduğunun, yolunda gitmediğinin işaretlerindendir.

            Yaşam yolculuğunda insanın anlamlı bir yaşantı içerisine girebilmesi ve yaşamın zorlukları karşısında dirençli olabilmesi için biyolojik bütünlüğe ihtiyacı olabildiği gibi psikolojik bütünlüğü de ihtiyacı vardır. Biyolojik bütünlük olarak yaşamsal organların sorunsuz çalışması varlığın devamı için yeterli olabilmektedir. Yaşama anlam katıp, varoluş olarak güçlü hissedebilmek için biyolojik bütünlükte olduğu gibi görülmese de psikolojik bir bütünlük sağlanması gerekir. Bu bütünün parçalarını kişinin sahip olduğu inanç, sabır, işini sevmesi, duygularını ifade edilmesi…gibi hissiyatı yönlendiren beceriler oluşturur. Görülmeyen fakat hissetme yöntemiyle varlığı anlaşılan bu parçaların tam anlamıyla oluşması yaşamda karşılaşılabilecek psikolojik zelzelelerin kolay bir şekilde atlatılmasını sağlar. Parçaların eksik olması ya da yeterince gelişme göstermemesi yaşanılacak sorunları tetikleyerek yıkımları başlatır. O zamanda insan içte oluşan boşluğu doldurmak için bilinmeyen diyarlara, bilinmeyen yollardan gitmeye başlar. Ne zaman ki psikolojik bütünlükteki eksiklikleri fark eder ve gidermeye başlarsa işte o zamanda DİRİLİŞ ’ini başlatarak ayağa kalkar. Yaptığımız bu çalışmada yaşam yolculuğunda dirilişinize aracılık edecek temel parçaların neler olduğunu sizlere sunuyoruz.

SAYFA SAYISI:230

EVLİLİK YÜRÜTME SANATI

Bir topumda en önemli yapılardan biri ailedir. Toplumların sosyo-psikolojik yapılarının ne durumda olduğunu anlayabilmek için o toplumda bulunan aile yapılarına bakmak yeterlidir. Aileleri güçlendirmek ve varlıklarını sağlıklı bir şekilde yürütmelerine yardımcı olmak için bu yapıdaki her bireye görevler düşer. Bizler de, sahada aktif çalışan uzmanlar olarak, bu görev bilinciyle harekete geçtik.

Gerçekleştirdiğimiz aile incelemelerinde “Her insan birer âlemdir” felsefesinden hareketle insan ve dolayısıyla aile yapıları üzerinde analizler yaptık. Nikâh masasında iyi günde ve kötü günde bir olmaya söz vermiş eşlerin bu sözlerinde duramama nedenlerini araştırdık.

İncelediğimiz her vaka çalışması sonucunda, kültürümüzdeki ailesel anlaşmazlıkların nedenlerini tekrar tekrar gözden geçirerek kendi penceremizden kültürümüze özgü tespitler oluşturduk. Toplumların kanayan yarası olan ve her geçen gün de artan aile parçalanmalarına çözümler sunabilme gayretiyle ortaya çıkan tespitleri bir araya getirdik. Dışarıdan bakıldığında basit birer sayfa gibi görünen fakat özünde yüzlerce ailenin nefesiyle dolu bu çalışmayı kitaplaştırarak okuyucuların istifadesine sunduk.

Okuyan her fertte biz olma yolunda kalıcı farkındalıklar oluşturması umuduyla

Sayfa Sayısı : 222

 

 

 

ÇOCUKLARDA FARKINDALIK GELİŞTİRME HİKAYELERİ

 

Çocukların dünyasına bazı kavramların somut bir şekilde aktarılıp farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanmış hikayelerdir.

“Toprak İle Çiçek Tatilde” çocuk kitabı Temiz Toplum- Temiz Çevre farkında lığını oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. Okuyan çocuklarda yerlere atılan çöplerin doğaya nasıl zarar verdiği kendi dünyalarındaki örnekler ile yaşayarak hissettirilmeye çalışılıyor. 

Sayfa Sayısı: 60

 

 

SINIFIN YILDIZI OLUYORUM

Çocukların dünyasında ders çalışmanın ve başarmanın yollarını anlatmaktadır. İki kardeş olan Toprak ile Çiçek çocukları bir öğrenme ve kavrama yolculuğuna çıkarmaktadır. Toprağa yeni eğitim yılında neler yaparsa başarılı olacağı ablası Çiçek tarafından akıcı ve çocukların seviyesine uygun bir dille anlatılmaktadır.

 

 


Kurumumuz da  Verdiğimiz Hizmetler: Adana da Psikolog, Adana da Aile Danışmanı, Evlilik Terapisi, Ergen Terapisi, Adana da Çocuk Psikologu, Pedagog, Bireysel Terapi, Psikolojik Kökenli Bozukluklar için Cinsel Terapi, Online Terapi Hizmetleri, Psikolojik Gelişimsel testler, Öğrenci koçluğu ve Eğitim danışmanlığı, Seminer ve Konferans Çalışmaları 

 Detaylı Bilgi İçin: 0505 388 0710