Her insanın içinde keşfedilmemiş bir yetenekler hazinesi vardır. Bundan bütünüyle yararlanabilen insanların sayısı ne yazık ki çok azdır. Bunu sebebi ya bu hazinenin farkına varamayışımız ya da onu geliştirmek için gerekli bilgiye sahip olamayışımızdır.

1Gelişebilmek ve başarılı olmak için insanların bir dizi temel hayat becerisine ya da dallara ihtiyacı için bilgi ve beceriyi doğru harmanlamak gerekir. Nasıl plan yapacakları, öncelik belirleyecekleri, değişiklik yapmayı, bakış açısı oluşturmayı, karar vermeyi, yorumlamayı, öğrenmeyi, hatırlamayı, özetlemeyi, iletişim kurmayı, problem çözmeyi, kalite üretmeyi ve hatta öz disiplini kullanmayı, yaratıcı ve esnek olmayı, hoşgörülü olmayı ve stresle yaşayabilmeyi öğrenmeleri gerekir. Bu dalların hayat ağacının gelişiminde çok önemli bir rolü vardır.

“Kişisel Gelişim”; içimizdeki olumsuz düşünce, yargı ve inanç kalıplarını değiştirerek olumlu olan yeni düşünce, yargı ve inanç kalıplarını benimsemektir. Başkalarıyla iyi ilişkiler ve iletişim kurmada adımlar atmaktır.

3“Kişisel Gelişim”; İnsanın bulunduğu hal ve durumundan, kendisinin en yüksek potansiyelini ortaya çıkartmasıdır. Kişinin sahip olduğu potansiyelin farkına varması ve mevcut potansiyelinin gelişmesine yardım etmesi kendi elindedir. Program içerisinde kişilerin kendi hayatlarına uygulayabilecekleri pratik bir takım çözümler anlatılmaktadır.

Kişisel Gelişim Programı kişisel ve mesleki hayat içerisinde gerçek başarıyı yakalama konusunda rehber olmaktadır. Bireylere, özel yaşam ve iş ortamı içerisinde zoru başarmanın, etkin bir birey olmanın ve potansiyellerini nasıl arttırabileceklerinin yolları gösterilecektir.

Kişisel gelişim eğitim programları özellikle kişisel gelişim ve sosyal başarı alanında uzmanlaşmış eğitmen kadrosu ile bireylere hayat boyu başarı için gerekli bilgileri sağlamak için geliştirilmiştir.

KİŞİSEL GELİŞİM ALANINDA SEMİNER VERİLEN KONULAR

⇒AİLE VE AİLE İÇİ İLETİŞİM

⇒AİLE İÇİ İLETİŞİMİN ÇOCUĞA YANSIMALARI

⇒ÇOCUKLARDA PSİKOLOJİK GELİŞİM

⇒STRESİ DENETİM ALTINA ALMA YOLLARI

⇒ÇOCUKLARDA DERS ÇALIŞMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMA

⇒ÜNİVERSİTE YOLUNDA BAŞARIYA GÖTÜREN AİLE

⇒ÜNİVERSİTE YOLUNDA BAŞARI

⇒ÖZ GÜVEN GELİŞİMİ

⇒ZEKA GELİŞİMİ

⇒SOSYAL GELİŞİM

⇒TÜKENMİŞLİK SENDROMU

⇒ÇOCUK EĞİTİMİNDE ANNENİN YERİ

⇒İNANCIN BAŞARIYA ETKİSİ

⇒VERİMLİ DERS ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ

⇒DEĞER SAHİBİ TOPLUM OLUŞTURMAK

⇒DERSLERDE VE SINAVLARDA BAŞARININ ŞİFRELERİ…


 

Kurumumuz da  Verdiğimiz Hizmetler: Psikolog, Aile Danışmanı, Evlilik Terapisi, Ergen Terapisi, Çocuk Psikologu, Pedagog, Bireysel Terapi, Psikolojik Kökenli Bozukluklar için Cinsel Terapi, Online Terapi Hizmetleri, Psikolojik Gelişimsel testler, Öğrenci koçluğu ve Eğitim danışmanlığı, Seminer ve Konferans Çalışmaları

Detaylı Bilgi İçin: 05053880710