Adana da Aile Danışmanlığı ve  Aile Terapisi Hizmeti aynı çatı altında yaşamını sürdüren eşlerin BİZ OLMA yolundaki engellerini tespit edip kalıcı çözümler oluşturmayı içeren bir yardım hizmetidir. Adana’da uygulanan Aile Danışmanlığı hizmeti eşlerin birbirlerini daha iyi tanıyarak birbirlerine daha çok kenetlenmelerini hedefler.

                Ailede birçok sorun yaşanması karşın çoğunlukla yaşananlar karşısında çaresiz kalınarak ne yapılacağı bilinmez. Adana’da bir aile yardımı olarak uygulanan Aile Danışmanlığında Yaşanılan her sorunların bir çözüm noktası vardır felsefesinden hareketle yaşanılanlara ciddi düzeyde bir analiz işlemi gerçekleştirilir. Yapılan tüm analizler sonucu eşler arası sorunun kaynağının ne olduğu Aile Danışmanlığı kuramları çerçevesinde tespit edilir. Çoğunlukla aileyi sorunlar karşısında çaresiz bırakan tarafsız bir gözün olaya müdahil olmamasıdır.

                Yaşam yolculuğu içerisinde eşler “Biz yapamıyoruz, ayrılacağız” diyerek Adana’da Aile Danışmanlığı hizmeti almak için başvururlar. Aslında yaşam yolculuğunda aileyi oluşturan her kalemde anlaşmazlığa düşme gibi bir durum söz konusu değildir. Olayların büyümesini sağlayan 1-2 etken varken yaşamın tüm kalemlerinde anlaşamama gibi bir yanlışa düşülür. Bu yanlışın fark edilememesi aileyi facialara sürükler. Eşler “Boşanalım kurtulalım” düşüncesi ile kararlar alırken ortaya çıkan sonuçlar hiçte öyle olmadığını göstermektedir.  Eşlerin kendi yaşamlarını düşünerek evde çocuk veya çocuklar varsa yaşanılanların bir daha tekrardan değerlendirilmesi ve kalıcı çözümler oluşturulması gerekir.  Eğer “Bunları biz yapamıyoruz.” türünde bir algı oluşmuşsa Adana da tarafsız bir Aile Danışmanından yardım alma zamanı gelmiş demektir. Yaşanılanları gerçekçi açıdan analiz edebilecek bir Aile Danışmanı ve Tarapistine ihtiyaç duyulması durumunda biz yanı başınızdayız.  Yaşananları tarafsız olarak analiz edip ailede BİZ OLMA DUYGUSUNU yaşamak istiyorsanız Adana da Aile Danışmanı arıyorsanız sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.


Kurumumuz da  Verdiğimiz Hizmetler: Psikolog, Aile Danışmanı, Evlilik Terapisi, Ergen Terapisi, Çocuk Psikologu, Pedagog, Bireysel Terapi, Psikolojik Kökenli Bozukluklar için Cinsel Terapi, Online Terapi Hizmetleri, Psikolojik Gelişimsel testler, Öğrenci koçluğu ve Eğitim danışmanlığı, Seminer ve Konferans Çalışmaları 

 Detaylı Bilgi ve Randevular İçin: 05053880710