Günümüz dünyasında her şey baş döndürücü bir hızla gelişip değişmektedir.  Bu gün alınan cep telefonları, televizyonlar… birkaç ay sonra yenilerinin ortaya çıkmasıyla gelişimin gerisinde kalmaktadır. Yaşanan maddi dünyada oluşan bu döngü teknolojik aletlerin yenileriyle değiştirilmesi sonucu güncellenirken, eğitim ve 2aile alanında yaşanan değişimlere ayak uydurma anne babaların kendilerini güncellemeleri ile mümkün olmaktadır. Ailenin kendini yenilemesi bilgisayarlarda yer alan virüs programlarının kendini güncellemesi gibi bir anlama gelir.  Nasıl ki bilgisayarlardaki virüs programları kendini güncellediğinde yeni oluşan virüsler karşısında güçlü olmayı sağlıyorsa ailenin çocuk yetiştirme ve aile içi sorunlara bakış konusunda kendini yenilemesi yaşanılan fırtınaların en az hasarla atlatılmasına yardımcı olur. Yenilenmeler sonucu aile içinde biz duygusunu oluşturmak, çocukların-gençlerin dış dünyada bilinmeyen yerlere yönelmesini engeller.

Sağlıklı bir aile ortamı oluşturulmadığında yaşanılan sorunlar yığılarak devam eder. Yaşanılan her sorun çözümlenemediği için yaş yavaş aile bireylerini birbirlerinden uzaklaştıran bir hale gelir. Zaman içinde anne-baba-çocuk üçgeninde ciddi sorunlar yaşanmasını tetikleyerek aile bağlarında çözülmeleri kaçınılmaz bir son haline getirir. Bu kargaşa içinde ailede biz olma anlayışıyla donatılamayan, toplumsal ve bireysel değerler kişiliğine işleyemeyen çocuk yuvadan uçan kuş misali topluma katılır. Geldiği düzenin içinde kavga, çatışma, iletişimsizlik dışında bir şey öğrenmediği için gelecekte de kuracağı aileye de bunların dışında bir şey katamaz duruma gelir.

Her toplumun temel yapısını oluşturan ailedir. Aile en küçük toplumsal kurum olmasına karşın çocuk eğitiminde, değerlerle donatılmış başarılı bir nesil oluşmasında çok büyük bir güce sahiptir. Ailedeki potansiyelin farkındalık yoluyla ortaya çıkarılması 3durumunda yaşam yolculuğunda ailenin çocuk yetiştirmedeki atacağı adımlarda da değişimler gözlenir. Anne babaya eğitim yoluyla yapılan yatırımlar sonucunda oluşturulacak yatırım çocukta oluşturulacak farkındalıktan daha büyük önem taşır. Çocuğu yönlendiren, onun biyolojik ve psikolojik ihtiyacını karşılayan, beceri gelişimine katkı yapan ilk öğretmeni anne baba olduğundan, ailecek ve toplum olarak gerçekleşecek değişimin ilk basamağında da onlar yer alır.

Aile değerler, sorun çözme, psikolojik ihtiyaç ve biz olma yolunda eğitilirse bir aile terapisi veya bir aile semineri etkisi ortaya çıkarak;

  • Toplumsal ve kültürel değerlerin çocuğa aktarımı kolaylaşır.
  • Aile bağlarının daha da güçlenmesine dolaylı yoldan katkı sağlanarak yaşanılacak boşanmaların önüne geçilir.
  • Çocukların öğrenim hayatlarındaki başarı yolculuğunda ailesel destek gibi önemli bir etken harekete geçirilmiş olur.
  • Anne baba ve çocuk iletişimine katkı yapılmış olunur.
  • Farkındalık yoluyla ailenin yaşantısına eklemiş olduğu her yaşantı çocuğun dünyasında da yer alarak, gelecek nesillere aktarımı sağlıklı olarak gerçekleşir.
  • Ailelerde oluşturulacak küçücük bir değişim beceriyle donatılmış çocukların ortaya çıkmasını tetikleyerek, devlet ve millet adına her yönden olumlu bir gelişimi de beraberinde getirir.

Ofisimizde Verdiğimiz Hizmetler: Adana da Psikolog, Adana da Aile Danışmanı, Adana da Evlilik Terapisi, Adana da Ergen Terapisi, Adana da Çocuk Psikologu, Adana da Pedagog Hizmeti, Bireysel Terapi, Psikolojik Kökenli Bozukluklar için Cinsel Terapi, Tüm Dünyaya Yönelik Online Terapi Hizmetleri, Psikolojik Gelişimsel Testler, Öğrenci koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Belediye ve Sivil Toplum Kuruluşları İçin  Seminer ve Konferans Çalışmaları

 Detaylı Bilgi İçin: 05053880710

 ETİKETLER: Adana Psikolog, Adana Çocuk Psikolog, Adana Psikoterapi, Adana Terapi, Adana Çocuk Davranış  Sorunları, Adana Aile Terapisti, Adana Evlilik Terapisti, Adana Cinsel Terapist, Çocuk Psikologu,Adana Psikolojik Danışman,Adana En İyi terapist ,Çocuk Pedagog, Özel Psikolog, Adana Çocuk Terapist,Çocuğum Ders Çalışmıyor, Adana Öğrenci Koçu, Adana Panik Atak Tedavisi, Adana Depresyon Tedavisi, Adana Evlilik Danışmanı, Adana Psikolog Ücretleri, Adana Psikolog İletişim, Adana Psikologları, Adana Evlilik Danışmanı Tavsiye, Adana İlişki Uzmanı, Adana Öfke Terapisi, Adana Aile Psikologu, Adana İlaçsız Psikolojik Tedavi, Adana psikoloji, Adana Kişilik Bozuklukları, Adana Çocuk Terapisi,Adana Evde Psikolojik tedavi, Adana Uygun Fiyatlı Ucuz Psikolog, Adana da Öğrenci Koçu, Adana da Seminer veren Kişisel Gelişim Uzmanı, Adana da Çocuk Gelişim Danışmanı, Adana özel terapist , Adana Stres Terapisi, Adana Stres Doktoru, Adana Dikkat Eksikliği, Adana Dikkat Eksikliği İlaçsız Tedavisi, Adana da boşanma Danışmanı, Adana Çocuklarda Davranış Bozukluğu tedavisi, Adana da Cinsel Sorun Terapisi, Adana da, Adana takıntı Tedavisi, Adana Eğitim Danışmanı, Adana Kadınlarda Psikolojik Destek  Adana Serleşme Sorunu, Adana Erken Boşalma sorunu, Adana Zeka testi Uygulamaları, Adana Oyun Terapisi, Adana Çocuk resim Yorumlama, Adana Zeka testi, Adana Çocuk Zeka Testi Yapan