ONLİNE TERAPİ NEDİR?

Online Terapi değişik nedenlerden dolayı (Coronavirüs, ulaşım, zaman sıkıntısı, bulunduğu yerde Psikolog/ Psikolojik Danışman  bulunmaması … gibi nedenlerle) yüz yüze gerçekleştirilemeyen Psikoterapi Hizmetinin online ortamda yüz yüze veya konuşarak ( Skype, whatsapp veya Gmail üzerinden) gerçekleştirilmesidir. Online Terapi de görüşmeler 60 dk. sürer. Ph Dr. Murat İDİN‘ i hakkında bilgi almak için tıklayınız…

ONLİNE TERAPİYİ NASIL ALABİLİRİM?

0505 388 0710 nolu telefon numarasını arayarak veya whatsapp dan yazarak randevu oluşturmanız ve size gönderilecek Iban numarasına görüşme ücret ödemesini       (Türkiye İçi Online Terapi seansı 150 TL, Avrupa Ulkelerine  20 Euro) gerçekleştirmeniz durumunda Online Terapi randevunuz aktifleşir.( Belirtilen telefon numarası yüz yüze terapi için randevu hattı olduğundan özellikle ONLİNE TERAPİ randevusu almak istediğinizi belirtin) Sonrasında ise  randevu aldığınız gün ve saatte sizinle bizzat iletişime geçilerek Online Terapi seansınız başlar. Seanslar da ve saatte herhangi bir aksaklık yaşanmaz.

ONLİNE TERAPİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Online Terapi zaman açısından oldukça avantajlıdır. Yüz yüze Terapilerde alacağınız seansın dışında yola ve diğer etkenlere de zaman ayırmanız gerekirken, Online Terapide nerede olursanız olun saat 24:00 a kadar randevu alıp, sesiz ve odaklanacağınız bir ortam oluşturmanız durumunda seansınız gerçekleşir. Diğer zamanlarınız ise size kalır. Online Terapi ayrıca ekonomiktir. Yüz yüze terapilerle Online Terapi fiyatları karşılaştırıldığında fark açıkça görülür. ayrıca evinizde odanızda kendinizi daha rahat hissedeceğiniz den Online Terapiste açılmanız daha kolay olur.

ONLİNE TERAPİ İŞE YARAR MI?

Psikoterapi de temel ilke; bireyin kişilik parçalarının incelenmesi ve eksik parçalar konusunda farkındalık kazandırılıp bireyin kendini tanımasına, ilerlemesine ve gelişmesine katkıda bulunup, iyileşmesine yardımcı olmaktır. Online Terapi de bunların incelenmesi ve kişiye uygun ödevlendirmelerde bulunması yüz yüze Terapi kadar etkili sonuçlar ortaya çıkarır.

Şunu da unutmamak gerekir ki Online Terapide ve Yüz yüze Terapide amaç amaç paylaşmak olduğu kadar iyileşip kendini tamamlamaya yardımcı olabilmektir. Bunu da gerekli eğitimleri almış ve uzmanlığını tamamlamış kişiler gerçekleştirebilir.

HANGİ ALANLARDA ONLİNE TERAPİ ALINABİLİR?

Coronavirüsten dolayı yüz yüze Terapilerin gerçekleştirilemediği şu günlerde her türlü sorundan dolayı Online Terapi Alınabilir. Online Terapi almanın her hangi bir ön koşulu yoktur.

Online Terapi Şu alanlarda Rahatlıkla alınabilir.

Bireysel Psikolojik Destek, Psikoterapi,  Evlilik Terapisi, Çocuk Davranış Sorunları Terapisi, Obsesif Kompulsif  Bozukluk (O.K.B), Depresyon, Psikosomatik Bozukluklar, Psikolojik Kökenli Bayılmalar, Kaygı Bozuklukları, Depresyon,  Psikolojik Kökenli Cinsel Bozukluklar ( Erken Boşalma, Vajinusmus, Ereksiyon Problemleri…) Evlilik Öncesi  Danışmanlık, Panik Atak … alanlarında güvenle online Terapi/ online Psikolojik Destek Hizmeti/ Online Psikolojik Danışmanlık Hizmeti alabilirsiniz.

YARDIM ALACAĞIM PH. DR. MURAT İDİN KİMDİR? (KISACA)

2001 OMÜ Psikolojik Danışmanlık bölümününden mezun oldu. Mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla psikoloji alanında bir çok eğitim aldı. İnsanların farkındalık düzeylerine katkı sağlamak amacıyla ulusal ve yerel Tv-radyo programlarına katıldı( Youtube üzerinden Murat İDİN yazdığınızda ulaşabilirsiniz), Bazılarını bizzat kendisi yaptı. (TV A, TRT, Radyo hayat, Radyo Barış…)  Brüksel Başkent üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisans ve Doktora yaptı. Yayımlanmış 5 adet kitap çalışması bulunmaktadır. Alanında 19 yıllık bir tecrübe sahibidir.  Detaylı öz geçmiş için tıklayınız.

Ph. Dr. Murat İDİN’e bizzat ulaşmak için muratidin@gmail.com e posta adresinden bizzat ulaşabilirsiniz.


Verdiğimiz Hizmetler:  Online Psikolog, Online Aile Terapisti, Evlilik Terapisi, Ergen Terapisi, Çocuk Psikologu, Pedagog, Bireysel Terapi, Psikolojik Kökenli Bozukluklar için Cinsel Terapi, Online Terapi Hizmetleri, Psikolojik Gelişimsel testler, Öğrenci koçluğu ve Eğitim danışmanlığı, Seminer ve Konferans Çalışmaları 

 ONLİNE TERAPİ HAKKINDA RANDEVU İÇİN: 05053880710