Share This:

Online Terapi Nedir?

Online terapi, internet hayatımıza kattığı teknolojik kolaylıkları kullanarak, internet üzerinden anlık ya da  telefonla sesli olarak yapılan psikolojik danışmanlık hizmetidir.

Online Terapi kimler için uygundur?

Online Terapi /online psikolojik danışmanlık, çeşitli nedenlerden ötürü fiziksel olarak psikoloğa gidemeyen kişiler içindir. Özellikle kısıtlı zamanı olan, yurtdışında yaşayan, sürekli seyahat eden, psikolog ile yüzyüze görüşmekten çekinen, çevresindeki kişilerin psikoloğa gittiğini bilmesini istemeyen, fiziksel bir kliniğe gitmeye oranla, maddi olarak daha uygun şekilde servis almak isteyen kişiler içindir. Buy yardımı birey kendisi için olabildiği gibi tanıdığı ve çocuğu içinde alabilir.

Online Terapi etkili midir?

Online terapi, web terapi 15 seneyi aşkın zamandır ABD, Avrupa ve diğer dünya ülkelerinde kullanılmaktadır ve bunun etkisiyle ilgili onlarca makale bulunmaktadır. Araştırmalar online terapininin etksinin yüz yüze terapiye çok yakın olduğunu kanıtlamıştır. Ancak bu alandaki araştırmalara her gün daha da artmaktadır. Online terapi ile ilgili daha fazla bilgi için buraya ve buraya  tıklayıp bu alandaki kitapları inceleyebilirsiniz.

Online Terapi için neler gereklidir?

  • Bilgisayar, tablet veya görüntülü konuşmak için Akıllı Telefon

  • Hızlı bir internet servisi (önerilmektedir)

  • Skype programını indirmek ve bir kullanıcı hesabı oluşturmak.

  • Sessiz (televizyon, cep telefonu, radyo gibi seslerin olmadığı),gizliliğinizi koruyabileceğiniz (konuşmaların diğer odalardan duyulmadığı ve dinlenmediği), terapi sırasında bölünme ve kesintilerin olmayacağı (örneğin; görüşme sırasında birilerinin odaya girip çıkmaması) bir oda.

  • Online Terapinin Avantajları Nelerdir?

    Online terapi, internetin her evde kullanılabilir olması ve sunduğu kolaylıklarla birlikte son yıllarda hayatımıza girdi.Bugün, çok sayıda evde bilgisayar ve internet bağlantısı olması sebebiyle, internetin psikolojik danışmanlık hizmeti için kullanılabilmesi fikri ilk olarak yurt dışında uygulamaya konuldu .Kullanıcıların ev ortamlarında ve kendi evlerinin rahatlığında, bilgisayar ya da telefonlarının başında psikolojik danışmanlık alabiliyor olmaları, birçok kullanıcıyı cezbedince, online terapi birçok ülkede yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Nasıl Online Terapi Alabilirsiniz? Randevu almak için, 05053880710 numaralı telefonu arayarak  online terapi almak istediğinizi belirtiyorsunuz. Size belirtilen banka hesabına randevu ücretini yatırdıktan sonra sizin ve uzman için uygun olan zamanı belirleyip randevu alıyorsunuz. Randevu zamanında SKYPE programı ya da telefon ile uzmanla iletişime geçiyorsunuz. Online Terapi Seansı Ne Kadar Sürüyor? Online Terapi seansları yüzyüze terapi seanslarıyla aynı şekilde sürmektedir. Online terapide bir seans 60 dakikadır. Online Terapi İçin Neler Gerekli? Eğer uzmanımızla SKYPE programı üzerinden görüşeceksiniz. Hangi Zamanlarda Online Terapi Hizmeti vardır ? Hafta içi 17:00-23:00 Hafta sonlarında 13:00-23:00 saatleri arasında hizmet alabilirsiniz.


Kurumumuz da  Verdiğimiz Hizmetler: Adana da Psikolog, Adana da Aile Danışmanı, Evlilik Terapisi, Ergen Terapisi, Adana da Çocuk Psikologu, Pedagog, Bireysel Terapi, Psikolojik Kökenli Bozukluklar için Cinsel Terapi, Online Terapi Hizmetleri, Psikolojik Gelişimsel testler, Öğrenci koçluğu ve Eğitim danışmanlığı, Seminer ve Konferans Çalışmaları 

 Detaylı Bilgi İçin: 05053880710