Pedagoji, çocuklardaki davranış bozukluklarının kökenini ve nedenlerini araştıran bir eğitim dalıdır.  Çocuklardaki gelişim dönemlerini basamak basamak inceleyerek yaşa bağlı gerçekleşen bilişsel, sosyal ve duygusal davranışları inceleyerek davranışların nedenleri hakkında gerçekçi sonuçlara ulaşmaya çalışır.

                Pedagogun çalışma alanı çocuklardır.  Bir pedagogun çalışma alanına giren çocukların gelişimsel dönemlerini iyi bilmesi, davranışların hikayesini alarak ciddi analizler yapması gerçekçi sonuçlara ulaşılmasını hızlandırır.  Çocuklar yetişkin insanlardan çok daha farklı bir yapıya sahiptir. Yetişkin bir insana göstermiş olduğu bir davranış karşısında ‘Bunu yapmandaki sebep nedir?’ diye sorduğunuzda alacağınız cevap çoğunlukla gerçekçi tespitlerden oluşur.  Çocuklara ise davranışlarının nedenleri hakkında soru sorduğunuzda alacağız cevap susmak ve cevap vermemek şeklinde gerçekleşir.  Çocuklar neyi, neden yaptıklarını bilebilecek ve kendilerini bu doğrultuda yönlendirebilecek yeterlilikte değillerdir. Pedagogun yapacağı araştırma sonucunda bilinçaltına yolculuk yapılarak davranışların nedenleri hakkında bilgiler edinebilmek mümkündür. Pedagoji alanında kendini iyi yetiştirmiş bir uzmanın bu amaçla kullanacağı kendine göre geliştirmiş olduğu birçok tekniği vardır.  Bu teknikler Psikolog, Psikolojik Danışman ve Pedagog’a göre değişme gösterse de temel amaç çocukların gerçekleştirmiş olduğu davranışların nedenlerini belirleyebilmektir.

Adana da pedagog hizmeti verilirken gerçekleştirilen bu tür çalışmalarda çocukların dünyasına inilerek davranışların hangi etkenlerden kaynaklandığını gerçekçi açıdan tespit ederek anne babanın yaşadıkları zorlukların ortadan kalmasında yardımcı olunması amaçlanmaktadır. Çocukların dünyasına yolculuk yapıldığında sergilenen davranışların nedenlerini anlayabilmek için soracağınız her soru sizi doğruya yönlendireceğin den kalıcı çözümlerin kendiliğinde ortaya çıkması hızlanacaktır.


Ofisimizde Verdiğimiz Hizmetler: Adana da Psikolog, Adana da Aile Danışmanı, Adana da Evlilik Terapisi, Adana da Ergen Terapisi, Adana da Çocuk Psikologu, Adana da Pedagog Hizmeti, Bireysel Terapi, Psikolojik Kökenli Bozukluklar için Cinsel Terapi, Tüm Dünyaya Yönelik Online Terapi Hizmetleri, Psikolojik Gelişimsel Testler, Öğrenci koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı, Belediye ve Sivil Toplum Kuruluşları İçin  Seminer ve Konferans Çalışmaları