AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜZ BİZCE ÖNEMLİDİR”

ADANA DA UZMAN AİLE TERAPİSTİ VE DANIŞMANI

Ph.Dr. MURAT İDİN

İletişim, detaylı bilgilendirme ve randevular  için

0505 388 0710    nolu telefonu   arayabilirsiniz.

Aile toplumsal yapı içerisindeki en önemli kurumlardan biridir. Eşler arasındaki birliktelik ve samimiyetin istenilen düzeyde olması ailenin önemini daha da güçlendirir. Aile içerisinde yaşanılan sorunlara karşı eşler ne kadar duyarlı olursa ailenin toplumsal yapı içerisinde ömrü de o kadar uzun olur.

Aileyi değerlendirirken eşlerin kişilik özelliklerini katmadan taraflı ve yanlı bir değerlendirme içerisine girmek hatalı sonuçlara yol açar.  Eşler alacağı kararlar da ve atacağı adımlar da iki kişilik, hatta çocuklar da varsa üç kişilik bir düşünce içerisine girmelidirler. Bu tarz düşünmek eşler arası muhabbet ve saygı kültürünün gelişmesine katkı sağlar. Oluşan bu huzur ortamı çocukların gelişimine pozitif yansımalar yapar.

Toplumsal yapı içerisinde iki kişinin bir araya gelmesi sonucu dönem dönem anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Aile kavramında da iki eşin bir çatı altında yuva kurması sonucu Eş Kavgaları, Eşlerin Anlaşamaması, Aile Sorunları, Evlilik Sorunları, Psikolojik Kökenli Cinsel sorunlar, Biz Olmadan Uzaklaşma, Çocuk Yetiştirme Sorunları gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu sorunların ortaya çıkması normal bir durumdur. Yaşanılan anlaşmazlıkların aileyi ne duruma getireceğini konu hakkında atılacak adımlar belirler. Nasıl ki insanın biyolojik bir sorun yaşadığında bir doktora gitmesi doğal karşılanıyorsa, anlaşmazlık yaşayan eşlerin de bir Aile Danışmanı, Aile Terapisti, Çift Terapisti, Evlilik Terapisti, Evlilik Psikologu, Aile Psikologu gibi kavramlarla isimlendirilen bir uzmandan yardım alması normal olan ve ailenin ömrünün uzayıp anlaşmazlıkların giderilebilmesi için gerekli olan bir adımdır.

Toplumumuzda yeni gelişmeye başlayan Aile Terapisi ve Aile Danışmanlığına karşı bazı ön yargılar bulunmaktadır. Bu ön yargılar terapistin taraf tutacağı, ailedeki anlaşmazlıkları körükleyeceği… yönündeki algılardır.  Oysa gerçek tamamen farklıdır.

  • Aile Danışmanlığı ve Aile Terapisi, haklıyı haksızı ayırt etme yeri değildir.
  • Aile Terapisi, eşlerin birbirini eleştirme yeri değildir.
  • Aile Terapisi ve Aile Danışmanlığı, bir eşin anlatıp diğerinin dinlediği yer değildir.
  • Aile Terapisi ve Aile Danışmanlığı, ayrışmayı, boşanmayı önerme yeri değildir.
  • Aile Terapisi ve Aile Danışmanlığı ,eşlere nasihat verme yeri değildir.

Aile Terapisi eşlerinin evlilik yolculuğunda birbirini tam anlamıyla tanıyıp, biz olma yolculuğunun önündeki engelleri kaldırıp eşlerin iç görüyü, empatiyi, paylaşımı, İşbirliğini, sadakatı,saygıyı,sevgiyi… kazandırmayı, onların yaşam yolculuğunda ailesel yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen bir yardım hizmetidir.

Adana ilinde Evlilik Sorunları, Eş Kavgaları, Aile İçi  İletişim Sorunları, Çocuk Yetiştirme Sorunları, Evlilikte psikolojik kaynaklı özel sorunlar yaşıyorsanız, alanından mezun olmuş, yüksek lisans ve doktora birikimine sahip Aile Terapisti ve Aile Danışmanına ihtiyaç duyduğunuzda size bir telefon kadar yakınız.

İletişim, detaylı bilgilendirme ve randevular için Asistan Telefonu:

0505 388 0710

Ph. Dr. Murat İDİN’i Tanımak için TIKLAYINIZ.

Radyo ve Tv programlarımız için TIKLAYINIZ.

Murat İDİN’in yazmış olduğu kitapları için TIKLAYINIZ.

Ana sayfa için TIKLAYINIZ.

 

 


Kurumumuz da  Verdiğimiz Hizmetler: Psikolog, Aile Danışmanı, Evlilik Terapisi, Ergen Terapisi, Çocuk Psikologu, Pedagog, Bireysel Terapi, Psikolojik Kökenli Bozukluklar için Cinsel Terapi, Online Terapi Hizmetleri, Psikolojik Gelişimsel testler, Öğrenci koçluğu ve Eğitim danışmanlığı, Seminer ve Konferans Çalışmaları