Çocukların ifade yetenekleri gelişmediğinden ,soyut düşünemediklerinden  çevrelerindeki olaylardan etkilenme düzeylerini ve düşüncelerini anne babalarına karşı ifade edemezler. Anne baba olarak onların hangi olaydan ne kadar etkilendiklerini, onlarda gördüğümüz anlam veremediğimiz davranışların ve korkuların nedenlerini anlamada güçlük çekeriz. Bazen iyi bir anne ÇOCUKbabalık yapamadığımızı düşünerek vicdan azabı çeker,  bazen de biyolojik nedenlerden kaynaklandığını düşünerek  çocuklarımıza avuç avuç ilaçlar veririz.  Oysa çocuklarımızın bu davranışları birden ortaya çıkmayıp, bir sürecin sonucunda oluşmaktadır. O süreci ve yaşantıları değerlendirmek ,çocuğunuzu anlamaya yardım eder.

BİZ SİZE NASIL YARDIMCI OLUYORUZ?

1Yaşamlarında değişik sorunlar yaşayan çocuklara çeşitli oyuncaklarımızın olduğu oyun odamızda  çocukla sıcak bir etkileşime girerek  oyun terapisi yöntemi uyguluyoruz. Oyun terapisi yöntemiyle ,çocuğunuzun iç dünyasına inerek  onun iç dünyasında oluşan hasarların neden kaynaklandığını, anlam veremediğiniz davranışların nedenlerinin neler olduğunu öğrenerek sürecin düzeltilmesi için davranış değişikliği ve beceri gelişimi yöntemi uyguluyoruz.

ÇOCUK İLETİŞİME GEÇMEZSE NELER YAPIYORUZ?

1 (1)Bazı durumlarda çocuklar ilk görüşmede kendini açmak iletişime geçmek istemezler. Böyle bir durumda Anne-babaya yönelik, Filial Terapi yöntemiyle Oyun Terapisi konusunda eğitim çalışması yapılarak evde çocukta varolan sorunların oyun yoluyla nasıl giderilebileceğini, çocuğun kişilik özelliklerinin nasıl geliştirileceği konusunda bilgilendirme hizmeti yapıyoruz.

AİLELERLE NE YAPIYORUZ?

 Ailelere çocukların  davranışlarının nedenleri konusunda bilgiler vererek  çocuklara karşı gösterilen tutumları olumlu yada olumsuz AİLEolarak onları nerelere götürdüğünü değerlendiriyoruz. Bundan sonraki süreçte neler yapılması gerektiğini anlatarak  önleyici terapi hizmeti veriyoruz.  Bazen iyi niyetle yapılan şeylerin çocuklarımıza nasıl olumsuzluklar yüklediği birlikte keşfediyoruz.

UNUTMAYIN 0-9 YAŞ DÖNEMİNDE ÇOCUKLARA UYGULANACAK İLAÇ TEDAVİSİ ÇOCUKLARINIZIN BECERİLERİNİ GELİŞTİRMESİNE, KİŞİLİK OLUŞUMUNA ENGEL NİTELİK TAŞIMAKTADIR. DÜNYA GENELİNDE ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE İLAÇ TEDAVİSİ ÖNERİLMEMEKTEDİR.


Kurumumuz da  Verdiğimiz Hizmetler: Psikolog, Aile Danışmanı, Evlilik Terapisi, Ergen Terapisi, Çocuk Psikologu, Pedagog, Bireysel Terapi, Psikolojik Kökenli Bozukluklar için Cinsel Terapi, Online Terapi Hizmetleri, Psikolojik Gelişimsel testler, Öğrenci koçluğu ve Eğitim danışmanlığı, Seminer ve Konferans Çalışmaları

Detaylı Bilgi İçin: 0505 388 0710